Každé kulaté narozeniny jou jakoby speciální, vnímáme je úplně jinak než ty „běžné“. A 50. narozeniny, to je velká událost v životě každého člověka – něco se láme, půlstoletí života je pryč. A je nutné to pořádně oslavit. Jenže co oslavenci nejlépe dát?

Co dát k padesátinám? To je velké dilema.

Oslava půlstoletí života je výjimečná. A nezáleží na tom, jestli ji dotyčný pojme velkolepě, nebo jen jako skromné posezení v rodinném kruhu. Podstatné je, že se té pomyslné poloviny života dožil – končí mu věk s koncovkou -cet a začínají se mu počítat roky končící na -sát. Pokud jste pozváni na oslavu padesátin, ať už jde o známého nebo blízkého příbuzného, je vhodné zamyslet se nad tím, co oslavenci dát. Protože na takové dárky se často nezapomíná a jsou všeličím výjimečné.

Striptérka

Je to sice poněkud extravagantní, ale snad v každém americkém filmu vidíme, jak oslavence obletuje krásná žena lepých tvarů a miniaturního oblečení. Objednat oslavenci k padesátinám striptérku je prostě klasika – takže pokud máte pocit, že ten váš (nebo ta vaše oslavenkyně) to zkousnou a vezmou to s humorem, neváhejte – objednejte na oslavu striptérku či striptéra a věřte, že se nakonec pobaví všichni. Jen je třeba to dobře promyslet a ideálně to předem prokonzultovat s partnerem oslavence, ať si ušetříte faux pas či rodinné hádky.

Zážitek

Říká se, že nejlepší dárek je zážitek. Internet je plný zážitkových voucherů, stačí si tedy jen vybrat. Zmyslete se nad tím, co oslavence potěší. Zbožňuje rychlá auta? Miluje letadla? Touží proletět se balónem? Rád si užívá wellness pobyty, kde se nechává hýčkat? Rád by si zajel do lázní, ale kvůli finanční situaci to zavrhl? Nebo touží podívat se někam do dalekých krajin? Neexistuje ideálnější příležitost – proberte to s dalšími pozvanými a složte se na dárek, který oslavenci vyrazí dech.

Ptejte se

Máte pocit, že váš oslavenec nechce nic speciálního a akorát by z vašich neobvyklých nápadů byl v rozpacích? Tak se ho narovinu zeptejte, co by si k narozeninám přál. Jistě má nějaká vlastní přání a představy, ať už jde o vybavení domácnosti, tip na cestování nebo třeba nějaký hříšně drahý alkohol. Zkrátka určitě touží po něčem, co si sám neustále odpírá. A takový dárek, i když předem oznámený, ho jistě potěší.

Originality

Připadá vám to všechno moc klasické a ohrané? Dejte prostor fantazii, případně zapátrejte na internetu. Existuje spousta neotřelých dárků. Vyrábějí se například kytice z doutníků, uzenin, sladkostí či ovoce. Pokud chcete oslavenci dát peníze, najděte originální způsob balení – uschovejte je do knihy, dejte mu originální kasičku naplněnou mincemi, srolujte bankovky a vytvořte z nich kytici či jiný předmět. Nápadů existuje nepřeberné množství, stačí jen dát si tu práci, v klidu si sednout a začít přemýšlet – a určitě na něco skvělého přijdete!

Další články z rubriky

Štítky:

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.