Pojišťovacích produktů existuje na trhu celá řada, přičemž není výjimkou, že je možné je výhodně kombinovat. To je případ také například majetkového pojištění a pojištění občanské odpovědnosti. V případě majetkového pojištění lze dnes počítat s tím, že jej má sjednáno v nějaké podobě prakticky každý. Čas od času je však důležité, abyste se na takové pojistné smlouvy podívali a zkontrolovali, zda odrážejí současnou hodnotu vašeho majetku.

Druhy majetkového pojištění

Pokud se jedná o pojištění majetku, můžete se zároveň podívat, co všechno dalšího se dá pojistit mimo typického pojištění nemovitostí, jako jsou rodinné domy nebo byty, což je tedy samozřejmě nejobvyklejší případ pojištění.

majetkové pojištění

Majetkové pojištění totiž může zahrnovat mnoho dalšího, co pro vás může mít hodnotu, a co má význam si pojistit. Může jít například o:

  • Pojištění obytných a kancelářských budov
  • Pojištění prodloužené záruky
  • Pojištění nahodilého poškození a odcizení

A všechny tyto druhy pojištění vás ochrání před nenadálými situacemi. Je však důležité sjednat si kvalitní pojistnou smlouvu, která bude pokrývat rizika, proti kterým se chcete pojistit. Vaši nemovitost například může ochránit před přírodními živly, jako je požár nebo povodeň. Pojistit si ale můžete také vybavení domácnosti, vybavení vaší kanceláře nebo ordinace, prodlouženou záruku, nahodilé poškození nebo krádež cenné věci.

sjednání pojištění

Proč sjednat pojištění občanské odpovědnosti?

Zajímavým pojištěním je pojištění občanské odpovědnosti. Můžeme jej také označit jako pojištění odpovědnosti za škodu, kterou sami provedete v běžném občanském životě. Zajímavostí tohoto pojištění je skutečnost, že jej můžete získat za výhodnějších podmínek v kombinaci s majetkovým pojištěním a například ERGO pojišťovna u něj nabízí celosvětovou platnost a ochranu automaticky i pro celou rodinu pojištěného.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.