Do čeho v dnešní době uložit peníze? Možností je několik, všechny ale mají své háčky. Na to, abyste koupili nemovitost, potřebujete nemalou částku. Na spořicím účtu dostanete směšný úrok. Termínovaný vklad váže peníze na několik let. Akcie jsou rizikové. Zbývá vůbec nějaká varianta, kde je jisté zhodnocení, své peníze si můžete kdykoliv vybrat a nepotřebujete mít na kontě miliony?

Ano, je jí investice do zlata a stříbra. V drahých kovech své peníze zhodnotíte chytře.

Cena stabilně roste, a to všude po světě

Pokud se podíváte na grafy vývoje cen zlata a stříbra, všimnete si možná, že lokální klesání se sice objevuje, nicméně v dlouhodobém horizontu mají stoupající tendenci. Drahé kovy jsou potřebné v celé škále odvětví, a jelikož jejich zásoba ubývá, lze přirozeně předpokládat cenový růst. Výborné je, že zlato a stříbro má svou hodnotu po celém světě. Za peníze ho tedy směníte kdekoliv.

Nákup je extrémně jednoduchý

Možná vám teď běží hlavou, že nejste žádní velcí obchodníci a nemáte vlivné kontakty. Nic takového však ke koupi zlata a stříbra nepotřebujete. Investiční zlaté slitky nebo investiční stříbro lze dnes koupit pohodlně přes e-shop jako kterékoliv jiné zboží. V ČR a na Slovensku například u známého prodejce AuPoral.

Investiční částku si volíte sami

Pokud se podíváte na web AuPortal, brzy zjistíte, jak široký je sortiment. Objevují se mince či slitky za pár stovek korun, ale i za statisíce. Díky tomu si zde každý vybere podle svých finančních možností.

Mince jsou více než jen kus drahého kovu

Jestliže se zaměříte na zlaté slitky, koupíte si v podstatě jen cihličku zlata. U mincí je to ovšem daleko zajímavější. Mají svůj příběh a často i sběratelskou hodnotu. Mincovny po celém světě vydávají mince inspirované různými událostmi. Letošní novinkou je například zlatá mince 100 AUD s motivem roku vepře. Australská mincovna v Perthu razí mince Lunární série už od roku 2008.

Mimochodem zlatý slitek či pěkná mince mohou být i zajímavým dárkem pro někoho, kdo má už všechno. Schová si ho, a až bude nejhůř, smění za finanční sumu.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.