Převoz zboží a materiálu je denním chlebem nejednoho podnikatele. Pokud cítíte, že nastává čas pro koupi nové dodávky, a s přicházejícím jarem je to čas ideální, čeká vás zapeklité rozhodování. Nová dodávka je sice spolehlivé, ale finančně náročnější řešení, navíc nový vůz velmi rychle ztrácí na hodnotě. Říká se, že jen vyjetím z brány autosalonu klesne jeho cena o 30 %. U ojetých užitkových vozidel zase hrozí problémy s poruchovostí.

Vybírejte s odborníkem

Pokud se vy sami necítíte dostatečně erudovaní na to, abyste posoudili technický stav vozidla, vezměte s sebou odborníka, který vaši zamýšlenou koupi prověří do posledního šroubku. Mezi nejožehavější potíže patří u starších dodávek špatných stav podvozku, zdeformovaná karoserie nebo nespolehlivý motor. Pozor si dejte také na množství najetých kilometrů, u výrazně starších vozidel se s ním často manipuluje.

Kromě posouzení samotného vozidla dbejte i na výběr toho, kdo prodej užitkových vozidel nabízí. Máte-li na výběr mezi autobazarem na dvorku, na kterém stojí pár oprýskaných popelnic, a zkušeným prodejcem s historií, týmem, který vám dokáže poradit, a širokým výběrem různých užitkových vozidel, je to jednoduché.

Aby vám dodávka skutečně sloužila

Není nic horšího, než přivézt si dodávku, kterou vlastně tak úplně nepotřebujete. Vždy se před koupí ujistěte, zda a na kolik daný typ auta využijete. Pokud potřebujete převážet velké množství materiálu, dívejte se po velkém nákladním prostoru. Poptávku po větším pohodlí uspokojí furgon a převážet osoby vám lépe půjde v minibusu než v dodávce s přívěsem. Nenechte si vnutit nepotřebné auto, byť by bylo v sebelepším stavu.

Obecně berte v úvahu nejen prodejní cenu dodávky, ale i její stáří, účel a technický stav. Může se totiž snadno stát, že za nákup ušetřené peníze budete muset po koupi do vašeho nového užitkového vozu stejně investovat.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.