Domníváte se, že je na místě myslet na horší časy? S tím s vámi plně souhlasíme. Nejenom před inflací vás uchrání například investiční zlato.

Investovat můžete do různých komodit. Do nemovitostí, pozemků, kryptoměny, nebo třeba vlastních dětí. Jak to s vaší investicí dopadne, vám bohužel nikdo nezaručí. Ceny nemovitostí obzvláště v hlavním městě dosahují maxima, což znamená, že jejich nákupem a následným prodejem hned tak nevyděláte. Slibnější už to je s investicemi do drahých kovů, mezi které patří zlato a stříbro. Zaměřme se na zlato. Kdy se investování tohoto druhu vyplatí a kdy od něj dát ruce pryč?

Zaměřte se na cenu zlata v dlouhodobém horizontu

Odpověď na tuto otázku hledejte v jeho ceně. Zatímco v krátkodobém horizontu kolísá, v horizontu dlouhodobém je téměř neměnná. Co z toho vyplývá? Mimo jiné to, že cestu k okamžitému zbohatnutí v něm nehledejte. Horizont dlouhodobý je ovšem mnohem slibnější.

Začněte investovat ještě dnes

Zatímco dnes se zhodnocení zlata pohybuje okolo osmi procent, v době ekonomické krize, tedy v letech 2008 a 2012, bylo téměř dvojnásobné. V tzv. „dobrých“ časech je tedy vhodné připravit se na časy horší. Tedy mimo jiné nakupovat zlato. A kdy začít? Ideálně hned teď, kdy cena zlata dosahuje svého minima.

Na spoření do zlata zapomeňte

Ovšem pozor, vždy buďte ve střehu, s kým obchodujete. Nevěřte lákavým sloganům, jež se vás snaží nalákat na „spoření do zlata“. Jediné zlato, které má hodnotu, je to, jež máte ve svém trezoru. Kde jej sehnat?

Originální švýcarské slitky

Mince a investiční zlato má ve své nabídce například Pražská mincovna, jejíž kamenný obchod najdete v pražském Obecním domě, e-shop pak na stránkách zlate-mince.cz. V nabídce například nejdete výhradně značkové švýcarské slitky včetně žádaných značek Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich.

Anonymní platba v hotovosti

Počítejte ovšem s tím, že cena slitků, které jsou mimochodem číslované stejně jako bankovky, se každý den mění. Vy tak nakupujete zlato za aktuální cenu. Ta navíc není navýšena o DPH, takže platíte jen skutečnou cenu drahého kovu. Nákup nehlásíte úřadům a při koupi zlata o hmotnosti do 250 gramů může platba proběhnout i v hotovosti. Ještě váháte?

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.