Život je velice pestrý, a to i pokud jde o profese, kterým se během života věnujeme. Ne každý z nás může říct, že jej škola dokonale připravila na život a na jeho celoživotní profesi. Mnohdy zjišťujeme, že jsme si toho ze školy odnesli méně, než bychom potřebovali. Může nás též omrzet naše dosavadní zaměstnání, či se náš obor stane po pracovní stránce nezajímavým. To je čas podívat se po vhodné rekvalifikaci.

Rekvalifikační kurzy jsou těmi nejkvalitnějšími kurzy, jaké se dnes nabízí. Pořádá je i známá Orange Academy. Výhodou rekvalifikačních kurzů je, že o jejich úhradu můžete požádat úřad práce. Dokonce ani nemusíte být evidovaní jako nezaměstnaní, stačí že se na úřadu práce zaregistrujete jako tzv. zájemce o zaměstnání.

O rekvalifikace je zájem

Nejistá doba i rychle se měnící situace na trhu práce, zejména kvůli informačním technologiím, které pronikají i tam, kde bychom je nečekali, nahrává tomu, že se mnohdy chtě nechtě musíme přeorientovat na jiné zaměstnání. Často k tomu dochází po ztrátě zaměstnání a dlouhodobém bezúspěšném hledání nové příležitosti, ale rovněž třeba po změně našeho zdravotního stavu, situaci v rodině, či třeba u žen po mateřské a rodičovské dovolené.

rekvalifikace

K nejoblíbenějším rekvalifikacím patří účetnictví, daně a personalistika

Jsou obory, o které nepřestává být zájem. Pořád jde o žádané zaměstnance, ale rovněž se často jedná o obory, jenž nám umožní začít pracovat třeba z domova. Takovým oborem je například účetnictví.

I když se pouštíme do vlastního podnikání jiného zaměření, budou se nám hodit znalosti účetnictví, ale i mzdového účetnictví či daní. Lukrativním oborem s dobrými mzdami je pak oblast lidských zdrojů a tedy personalistika.

Rekvalifikační kurzy Orange Academy

Všechny výše zmíněné rekvalifikační kurzy pořádá i Orange Academy. Kurzy se konají ve všech větších městech po České republice, a právě nyní na podzim začínají nové, na které se již lze přihlásit. Firma má skvělé školitele, perfektně připravené materiály, včetně možnosti online výuky.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.