DRFG Davida Rusňáka prozatím zastřešuje dva podílové fondy, jedná se o fond dluhopisový a realitní. Mimo to se mohou investoři podílet na konkrétních projektech.

Dluhopisový fond DRFG UCITS Bond Fund je vhodný pro diverzifikaci portfolia

DRFG UCITS Bond Fund nabízí korporátní, municipální a státní dluhopisy. Investovat do nich může široká veřejnost. Podle diskuze s Břetislavem Hrabětem, ředitelem DRFG Finance, není situace na trhu dluhopisů ideální, avšak díky šikovným manažerům se fondu daří nadprůměrně dobře. Tento fond je vhodnou investicí pro rozšíření portfolia. Je možné do něj investovat již od 100 korun měsíčně.

DRFG AIF Real Estate Fund má velmi dobré výsledky

AIF Real Estate Fund je fond nemovitostní, který byl spuštěn teprve v loňském roce. Výsledky ukazují, že jej investoři dobře přijali. Fond nakoupil nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun, což je na první rok fungování nadmíru dobrý výsledek. Je nutné akceptovat, že fond má nízkou konkurenci, která se nijak výrazně nezměnila.

Původním cílem fondu byli kvalifikovaní investoři. Po změnách legislativy, kdy se posunula minimální hranice investované částky dolů, a kdy DRFG získala povolení České národní banky fond zpřístupnit i retailové klientele, otevřel se fond i široké veřejnosti. Nyní DRFG Davida Rusňáka usiluje o další krok a tím je snížení minimálního vkladu z deseti tisíc korun na ještě nižší částku. Díky tomu bude možné provádět vklady pravidelně.

DRFG Davida Rusňáka

Kolektivní investování je stále oblíbenějším způsobem, jak zhodnotit své finance

Od hypoteční krize v roce 2008 je situace na finančním trhu vyrovnaná. Lidé mají k dispozici více finančních prostředků a zajímají se, jak je nejlépe zhodnotit. Finanční gramotnost stoupá a oni si uvědomují, že uložením peněz do bank je nijak nezhodnotí. Díky tomu a také díky kladným recenzím se dostávají ke kolektivnímu investování, přičemž za poslední roky investují čím dál tím víc. Kolektivní investice jsou proto jako rychle stoupající letadlo.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.