Možné dnes je i to, co se svého času zdálo nemožné. Jako třeba bydlet v domě vytištěném na tiskárně. Nebo kousat s protézou vytištěnou na tiskárně. Někdejší sci-fi se zkrátka stalo realitou, a to je dobře!

Dnes se na 3D tiskárnách běžně tisknou hračky, kryty na mobilní telefony, zdravotní pomůcky a dekorativní předměty. A pozor, i tak v současné době žádané a kadeřnicemi zatracované ochranné štíty! A tisknout ve 3D můžete i vy! Nebojte, nebudeme vás nabádat ke koupi profesionálních 3D tiskáren. Ty si pořídili jiní. A teď mohou tisknout i pro vás. 3D tisk na zakázku zkrátka plní sny i obyčejných lidí, kteří jej ještě donedávna znali jez ze sci-fi filmů.

3D tisk na zakázku

Máte představu, co byste si rádi nechali vytisknout? Možnosti jsou nepřeberné. Například zakázkový 3D tisk Praha vám vytiskne jak drobný několikamilimetrový předmět, tak větší několikacentimetrový objekt. Dům to tedy nebude, ale víte, co se říká? Ze nemusí pršet, hlavně když kape. A především do zmíněné kategorie spadá spousta výrobků, předmětů a modelů. Ty zkušení tiskaři tisknou metodou FFM, tedy tiskem jednotlivých vrstev formou tavení plastového materiálu.

3D tisk

Jak 3D tisk na zakázku probíhá?

Poměrně jednoduše. Před samotným tiskem je třeba vytvořit model. Ten vámi vybrané firmě (najdete ji například pod odkazem Praha 3D tisk) zašlete e-mailem. Nemáte 3D model? Nebojte, zkušenému 3D tiskaři postačí i technický výkres, který do trojrozměrného formátu překreslí. Nemáte ani technický výkres? Pak postačí technikovi popsat vaši představu o výsledném produktu, ať již osobně či telefonicky, popřípadě opět e-mailem.

Specifikujte své požadavky

A zkušený 3D tiskař vám je zhmotní. Nezbytný 3D model vytvoří a jeho prostřednictvím nasimuluje tisk samotný, který se stane odrazovým můstkem pro stanovení ceny výrobku, tedy tisku. Tu buď budete akceptovat, nebo nikoliv. My však věříme, že zvolíte první variantu. Pokud tomu tak skutečně bude, obdržíte od tiskárny tzv. zálohovou fakturu. Po jejím zaplacení bude možné nažhavit tiskárnu a pustit se do tisku samotného. Hotové zakázky tiskárna odesílá přes ověřené dopravce po celém území České republiky a Slovenska. Nebo si ji budete moci osobně vyzvednout ve Zlíně. Snadné, že?

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.