Ke škole neodmyslitelně patří zvonění, oznamující začátek a konec každé vyučovací hodiny. I ti, co svou školní docházku ukončili před pěknou řádkou let, si dodnes dobře pamatují, jak obávané bylo zvonění oznamující novou hodinu. A naopak jakému nadšení propadala celá třída v okamžiku, kdy se rozeznělo poslední školní zvonění dne, týdne nebo dokonce celého školního roku.

Školní zvonění má dlouhou tradici

Zvonění se ve školách používalo již v čase našich prababiček a pradědečků. A i když klasický zvon s manuální obsluhou vystřídalo moderní automatizované ozvučení pro školy, stejně jako před mnoha desetiletími dokáže i v dnešních dětech vyvolat zvuk zvonku pořádné obavy i toužebná očekávání. Záleží na tom, zda oznamuje písemku nebo zasloužení volno.

Co patří k modernímu ozvučení pro školy?

Dnešní ozvučení pro školy má celou řadu funkcí. Například firma EL-MIK dodává ozvučení pro školy, ke kterému kromě klasického zvonění patří i hodiny, případně časomíra, a školní rozhlas. Ten umožňuje efektivně informovat žáky a studenty o všech novinkách či změnách pravidel. Nainstalovat ho je možné do všech učeben, do tělocvičny, a dokonce i do celého venkovního sportovního areálu nebo dvora, kde ho využijeme při pořádání zábavných akcí i nejrůznějších turnajů. Instalace tak zahrnuje rozhlasové ústředny, rozhlasové vedení, CD přehrávače i reproduktory.

Škola

Proč pořídit školní zvonění od firmy EL-MIK?

Historie firmy EL-MIK se začala psát již roku 1994. Je tedy léty prověřeným výrobcem a dodavatelem rozhlasové a ozvučovací techniky. Zajišťuje nejen instalace, servis a opravy městských a obecních rozhlasů, ale dodává také školní zvonění do škol, telefonní ústředny a kamerové systémy. Její řešení využívají nejen školy a obce, ale také kulturní domy, nádraží i sportoviště.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.