Ještě nedávno platilo, že kdo není na Facebooku, jako by nebyl. V poslední době se totéž dá říct o Instagramu, aplikaci určené zejména pro chytré mobilní telefony, díky níž můžete se světem nebo jen svými přáteli sdílet všemožné fotky či videa. Jenže se může stát, že už na Instagramu nechcete dál být. Víte, jak smazat svůj účet a jaké máte možnosti zrušení Instagramu?

Založení účtu na Instagramu je snadné - jak ho ale smazat?

V první řadě si v krátkosti řekněme, co to ten Instagram vlastně je, i když většina lidí o něm alespoň lehké povědomí má – a to i když ho třeba sami ani nepoužívají.

Aplikace pro sdílení fotek

Na rozdíl od Facebooku či Twitteru nejde o klasickou sociální síť a Instagram se jí ani nesnaží být. Jde o aplikaci pro mobilní telefony s operačními systémy iOS (Apple), Android a Windows Phone 10. Lze ji zdarma stáhnout do telefonu, založit si na ní svůj účet a pak už můžete do světa posílat nejrůznější fotografie či videa. Podstatné je, že fotky se přetransformují do čtvercového formátu (což je letmý odkaz na staré fotoaparáty značky Polaroid) a také že jim můžete dávat různé filtry, pohrávat si s nimi a vylepšovat je. Aplikace, spuštěná v roce 2010, si během prvního roku fungování získala přes 9 milionů příznivců, dnes má už přes 600 milionů uživatelů z celého světa.

Zrušení Instagramu

To, co se na první pohled může zdát okouzlující, se pro mnoho lidí postupně stává téměř drogou. Jsou závislí na sdílení svých fotek a videí, neustále je vytvářejí, mění filtry a sdílejí a posílají tak do světa určitý obrázek o sobě samých. Nebo naopak neustále hltají nové příspěvky svých oblíbenců. A tak si mnozí dříve či později řeknou dost. A rozhodnou se s Instagramem skončit. Jenže jak? Existují dvě cesty, jak zrušit Instagram – buď si svůj účet kompletně smažete, nebo ho jen na nějaký čas deaktivujete.

Smazání účtu

Smazání účtu na Instagramu je trvalé a nevratné. Jakmile to jednou uděláte, už pod stejným uživatelským jménem nikdy nemůžete založit nový. Stejně tak přijdete o veškeré své sdílené fotky a videa, smažete tím své komentáře a odstraníte všechna udělená označení To se mi líbí. Jste s tím srozuměni? Dobrá, v tom případě je postup jednoduchý:

 • Ve svém prohlížeči si rozklikněte odkaz: www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent
 • Přihlaste se do svého účtu zadáním uživatelského jména a hesla
 • V nabídce vyberte nějaký důvod smazání účtu
 • Do prázdného rámečku za textem „Pokud chcete pokračovat, zadejte znovu své heslo“ napište své přihlašovací heslo
 • Klikněte na tlačítko „Trvale účet odstranit

Dočasná deaktivace

Může se stát, že si od Instagramu jen chcete na nějaký čas odpočinout, ale nechce se vám ho úplně smazat. Řešením je deaktivace účtu, která je dočasná – ale pokud ji provedete, tak až do aktivace bude veškerý vámi sdílený obsah pro všechny ostatní uživatele neviditelný a ani vy neuvidíte jejich příspěvky. Aktivaci následně provedete tak, že se do aplikace Instagram jednoduše přihlásíte – a váš účet je rázem opět plně funkční. Máte-li zájem o tuto možnost, postup deaktivace je následující:

 • Přihlaste se přes webový prohlížeč do aplikace www.instagram.com
 • V pravém horním rohu klikněte na ikonu panáčka, která značí váš profil
 • Klikněte na možnost „Upravit profil“, která se vám objeví hned vedle názvu vašeho účtu
 • Sjeďte na stránce až dolů a tam klikněte na odkaz „Dočasná deaktivace vlastního účtu“
 • Zvolte v nabídne důvod deaktivace
 • Do prázdného políčka níže zadejte heslo ke svému účtu
 • Klikněte na „Dočasně deaktivovat účet“

Další články z rubriky

Štítky: , ,
 1. INSTAGRAM says:

  jak zrušit ostatní mé instagramy.a nechat správný a jak zjistím,žeje to správný.to co tam mám napsané to ppoznám,ale vy si maslíte,že jde o víc osob.každému léta přibívaj.má asi 3.jenže už mně bude55.prosím o pomoc.

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.