Nejste v tom sami. O práci přišly spousty lidí, dalším se rapidně snížil výdělek. Hromada Čechů musela jít na brigádu do supermarketu, některé podnikatele koronavirová opatření úplně položila. Chystají se změnit kariéru a začít znovu, kolikrát v úplně jiném odvětví. To samé můžete udělat i vy.

Ať už je vám, kolik chce, nikdy není pozdě na změnu. Možná koronavirus přišel právě proto, aby vám dal impuls k přeorientování své kariéry. Nebojte se začít v úplně nové oblasti, vzdělání je dnes snadno dostupné, a tak se určitě zvládnete i přeučit.

Vyberte si zábavný a atraktivní obor

Co byste chtěli dělat? Baví vás práce s lidmi? Toužíte mít každý pracovní den pestrý a jiný? Chcete skutečně pomáhat firmě, která vás zaměstnává? Možná by vhodným oborem pro vás byla personalistika. Tato oblast je velmi perspektivní, personalisté budou určitě potřeba i do budoucna, protože pro každou firmu je prioritou vybírat si šikovné zaměstnance. Oblast personalistiky je navíc velmi zajímavá a rychle se rozvíjející, spojuje práci s lidmi s chytrými technologiemi, musíte ovládat psychologii, dokázat jednat s lidmi, prezentovat svoji společnost i rozhodovat o důležitých věcech. Troufnete si?

práce

Rekvalifikační kurz personalistiky vás 100% připraví

Personalista sice nepotřebuje speciálně vysokou školu zaměřenou na HR, ale nějaké odpovídající vzdělání by mít měl. Pro člověka, který se plánuje přeorientovat, je ideální rekvalifikační kurz personalistiky. Studenti tohoto kurzu na konci skládají autorizovanou zkoušku pro profesi Personalista 62-007-N a získají osvědčení o rekvalifikaci akreditované MŠMT ČR. Získat zaměstnání v oboru personalistiky pak bude hračka.

A kde takový kurz absolvujete? Jestli je vaším domovským městem Praha, Brno, Ostrava či Plzeň, máte vyhráno. Kurzy se ovšem pořádají i v menších městech, jako je Jihlava nebo Ústí nad Labem. Zkuste použít vyhledávač kurzů Rekvalifikacnikurzy.cz.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.