Situací, kdy potřebujete zjistit něčí SPZ a zároveň si najít další informace, které se k danému vozidlu vážou, není málo. Časté je to například v případě nehody. Na internetu najdete hned několik možností, jak si SPZ něčího vozidla nejen ověřit, ale i dohledat si k ní další informace – a jednou z těchto možností je zajít na stránky ČKP, tedy České kanceláře pojistitelů.

Na webu České kanceláře pojistitelů zjistíte díky zadání SPZ mnoho informací.

Do vyhledavače stačí zadat zkratku této kanceláře a vzápětí se snadno dostanete na její webové stránky. A co že je tato instituce zač? Pokud jste o ČKP nikdy neslyšeli, vězte, že jde o profesní organizací pojišťoven, a to takových, které na našem území nabízejí možnost pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (zkráceně jde o takzvané povinné ručení). Na stránkách téhle organizace tak můžete najít mnoho užitečných informací nejen o pojištění, ale i pojišťovnách, různé aktuality, zajímavosti a tipy.

Vyhledávání dle SPZ

Jednou z vyhledávaných služeb, kterou na svém webu ČKP nabízí pojistitelům i dalším zájemcům, je vyhledávání dle SPZ (tedy státní poznávací značky vozidla). Nemusí přitom jít o vaše vozidlo, najít můžete jakékoliv – do dvou vyhledávacích polí stačí jen zadat požadovanou espézetku (podstatné je zadat ji bez mezer, pomlček a jiných nadbytečných znaků – vystačíte si s číslicemi a písmeny) a do druhého vyplníte datum, ke kterému vás dotyčné informace zajímají (tedy dnešní, včerejší či jakékoliv jiné). Pak už jen opíšete bezpečnostní kód, aby bylo jasné, že nejste robot, a kliknete na tlačítko „hledat“.

Pokud se k vyhledávání nechcete dobírat přes úvodní stránku České kanceláře pojistitelů, zadejte do vyhledavače „ČKP – Informační středisko“ a přes následný odkaz se dostanete přímo na stránku ČKP – Informační středisko pro poškozené, kde je vyhledávací formulář pro zadání SPZ a data. Stejně tak tato dvě vyhledávací políčka můžete najít i na jiných webech, kde se po vyplnění dozvíte totožné informace – například můžete zavítat na web vyhledavace.cz, z nabídky si vyberete kategorii vozidel a zvolíte si tam odkaz na ČKP vyhledávání SPZ. Je to ale zbytečně komplikované, protože všechny takovéto vyhledávací weby stejně vycházejí z informací pocházejících z databáze České kanceláře pojistitelů.

Nalezení pojistitele

Co se po zadání obou požadovaných údajů dozvíte? V první řadě zjistíte, kdo je pojistitelem daného vozidla a najdete zde také kontakt na tohoto pojistitele – což se vám může v případě nehody leckdy hodit, protože si ověříte, kde, jak a zda je dané vozidlo pojištěno. Kromě toho vám Česká kancelář pojistitelů na svých stránkách nabídne také informace o druhu vyhledávaného vozidla (opět si tak můžete ověřit, zda toto zjištění odpovídá realitě) a zjistíte zde taktéž jeho tovární značku. V případě nehody a způsobené škody na vozidle či majetku tak budete rázem o dost chytřejší a můžete věci řešit mnohem rychleji.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.