Řízení velké firmy či nadnárodní korporace by bez podnikového informačního systému (označovaného též jako ERP) nemohlo efektivně fungovat. Implementace je opodstatněná, v těchto společnostech pracuje velké množství zaměstnanců, kteří spravují mnoho agend a musí mezi sebou vzájemně komunikovat.

Podnikový systém zajistí, aby vše fungovalo systematicky a bez zbytečných zádrhelů. Ale jak je to se středně velkými společnostmi, malými firmami a živnostníky? Potřebují podnikový systém také, nebo se bez něj dost dobře obejdou? Také pro tyto specifické skupiny je ERP přínosné, ovšem pouze za předpokladu, že splní svůj účel.

ERP

Co vaší firmě podnikový systém přinese?

Máte-li o přínosu ERP pochybnosti, měli byste si ujasnit, k čemu přesně slouží a co by měl umět. Prioritou je sjednocení firemních procesů souvisejících s chodem firmy. Podnikové informační systémy obsahují efektivní nástroje pro správu, kontrolu, analýzu, monitoring a další činnosti. Umožňují propojení obchodních případů a projektů s různými agendami, zadávání úkolů zaměstnancům, plánování apod.

Jinými slovy, podnikový informační systém sjednocuje informace a šetří práci každému, kdo se v přibývajících datech přestává orientovat. V průběhu času se začínají kupit dodavatelé, odběratelé, zaměstnanci, projekty, externí spolupracovníci a další položky, které by měly být koordinované a

maximálně využitelné. ERP poslouží jako účetní program, nástroj pro správu mzdové agendy nebo třeba evidence smluv.

Podnikové procesy

Vyberte si řešení na míru svým potřebám

Podstatné je, aby vámi vybraný podnikový informační systém zvládal vše potřebné, a současně jste zbytečně neplatili za něco, co nevyužijete. V tomto směru je chytrým řešením český software RIS, který kontinuálně vyvíjí společnost Saul IS.

Je k mání v několika produktových verzích a dostačuje potřebám většiny uživatelů – od živnostníků až po velké firmy.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.