Důvodů pro uspořádání konference může být celá řada. Pokud si myslíte, že přišla ta správná chvíle, abyste se ujali role organizátora, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, na co se zaměřit, a jak předejít zbytečným komplikacím. Přeci jen jde o akci, která může skončit pořádným fiaskem. A to vy určitě nechcete…

Kdy je vhodné zorganizovat konferenci?

Jaký je váš důvod pro uspořádání konference? Prostřednictvím akce tohoto druhu můžete získat publicitu, dostat do centra pozornosti své služby či produkty a v neposlední řadě seznámit veřejnost se svými úspěchy. V každém případě byste měli myslet na to, že uspět můžete jen s dostatečně atraktivním tématem. Vyhodnotí-li účastníci obsah jako nezajímavý, zbytečně si pokazíte pověst a efekt bude úplně opačný.

Kde konferenci uspořádat?

Nepodceňujte místo konání. Opravdu. Protože pouze vhodně zvolené konferenční prostory propůjčí akci tu správnou atmosféru. Ale podle jakých kritérií vybírat?

konferenční prostory

Mělo by se jednat o místo, které je dobře dostupné. Nejlépe v centru města, kde se lze dostat jak vlastním automobilem, tak pomocí MHD bez zdlouhavého bloudění. Ideální je samozřejmě konference v Praze, protože ta se těší dobrému jménu i u zahraničních hostů.

Zároveň byste měli zvolit hotel Praha, který je na konference a podobné akce připraven. Například čtyřhvězdičkový Belvedere s kapacitou až 400 lidí. Stylové prostředí působí velmi příjemně, a navíc můžete využít nadstandardní služby, jako jsou pronájem technického vybavení a catering. Od věci není ani možnost ubytování pro mimopražské hosty.

catering

Odpovídající technické zázemí

Počítejte s tím, že si s sebou hosté vezmou notebooky a smartphony, takže byste jim měli umožnit přístup k elektrické síti. Samozřejmostí by mělo být také vysokorychlostní připojení k internetu a kvalitní pokrytí signálem mobilních operátorů. Než kývnete na pronájem sálu, vše si důkladně prověřte a zkontrolujte.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.