Drahé kovy, zejména zlato a stříbro, jsou cenné komodity, které mají funkci uchovatelů hodnoty. Jsou uznávané a od pradávna využívané jako nejcennější platidlo. Nespornou výhodou je, že jejich cena s časem roste, a to i přesto, že někdy dochází k mírnému propadu. Pokud chcete uložit peníze na delší i kratší dobu s jistotou zisku, nebojte se investovat. Máte hned několik zajímavých možností a nemusíte nic složitě studovat….

Bez průtahů

Investorem do drahých kovů se můžete stát okamžitě. Princip je jednoduchý, stačí sledovat vývoj ceny a jím se řídit. Pokud budete chtít nakoupit i prodat, je vždy lepší se poradit s odborníkem, který dokáže vývoj cen na trhu odhadnout. Když chcete koupit, musíte se nejdříve rozhodnout co. Volíte mezi zlatem a stříbrem. Zlato je považováno za nejcennější kov a je směnitelné a cenné kdekoliv na světě. Pro investici do stříbra hovoří fakt, že se jeho celosvětové zásoby tenčí. Jeho cena je nyní sice nižší, ale právě díky tenčícím se zásobám se předpokládá, že jeho cena v budoucnosti raketově vzroste.

Slitky nebo mince?

Budete také volit mezi investičními mincemi nebo slitky. Pro menší a střední investory jsou lepší investiční zlaté slitky. Je možné jich nakoupit více a poté po částech rozprodávat. Není ale dobré zavrhovat ani zlaté nebo stříbrné mince. Ty jsou vhodné spíše pro dlouhodobou investici. Lidé je často kupují i jako originální dárek pro narozené dítě. V tomto případě funguje investiční zlato jako výhodné spoření. Zlaté slitky jsou i skvělým dárkem pro novomanžele.

Přes internet s výhodou a rychle

Abyste se stali investorem, nemusíte nikam chodit. Veškeré důležité informace zjistíte online, kde také provedete nákup. Mezi přední obchodníky s investičními kovy v České republice i na Slovensku patří společnost AuPortal. Nabízí online investiční stříbrné i zlaté slitky, stříbrné mince i cenné zlaté mince. Kromě klasických nabízí i sběratelské mince. Na webových stránkách společnosti najdete grafy, které dokumentují vývoje cen u obou drahých kovů. Společnost má i online chat, kde se můžete na cokoliv zeptat.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.