Téměř každý z nás se snaží rozmnožovat své finance. Jako ideální se jeví množení těch peněz, které zrovna nepotřebujeme. Pokud hledáte možnosti, jak zhodnotit peníze, určitě uvažujete i nad investicí do zlata. Ta se těší stále větší popularitě, přičemž jde o konzervativní investici, která zhodnocuje peníze dlouhodobě. Pravidelným ukládáním vlastních financí si můžete našetřit na vlastní zlatou cihličku. Investice do zlata je navíc dobrým způsobem odkládání peněz na důchod, čehož řada lidí již využívá.

Hodnota roste kolem 8 % za rok

V posledních deseti letech hodnota zlata roste každoročně okolo osmi procent, což rozhodně není málo. Zlato je v zásadě naprosto bezpečná investice, která se vyplatí i v době různých finančních krizí, protože zlato se tradičně využívá jakožto uchovatel hodnoty. Rozhodně však nejde o nějakou investici pouze pro bohaté. Zlato lze nakupovat i po menších částech, rozhodně není nutné si hned pořídit celou zlatou cihličku.

Nakupujte jen u prověřených obchodníků

Před pořízením zlata si dobře prověřte, od koho hodláte nakupovat. Každý správný obchodník by třeba měl dodat i dostatek informací, jak investovat do zlata. Když nakupujete zlato, určitě musíte prodejci dostatečně důvěřovat. MítVíc nabízí špičkové zlaté slitky, které pocházejí od Švýcarské rafinérie PAMP. Zlaté slitky můžete získat ve váze od jediného gramu až po jeden kilogram. Jeden gram zlata můžete zakoupit přibližně za 1000 korun. Celá cihla se také dá pořídit, ale ta je samozřejmě cenově úplně někde jinde. Ovšem existuje i varianta nakupování zlaté cihličky postupně již od 1500 korun měsíčně.

Zlatá cihlička

Nenechávejte všechny finance v papírových penězích

Pořídit se dají i slitky o váze pouhého jednoho gramu, které se dají velice jednoduše přenášet. Každý čas od času začne přemýšlet, jak investovat. Zlato se ukazuje být skvělou pojistkou pro nepředvídané situace. Část financí byste si určitě měli udržovat v něčem jiném, než v papírových penězích.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.