Více než 400 obchodů ve 12 různých zemích světa. To je rozsah a dosah společnosti Leroy Merlin, která se zaměřuje na prodej a distribuci stavebnin a průmyslového zboží. Co v jejích obchodech nalezneme, kde je najdeme a čím jsou zajímavé?

Polsko je proslavené tím, že se tam dá relativně dobře, ale hlavně levně nakoupit. Na velké nákupy tam jezdí nejen místní, ale i mnozí cizinci, zejména pak Češi a Slováci. Výhodné je to zejména pro lidi, co bydlí blízko hranic s Polskem, ale leckdo kvůli tomu neváhá přejet i půlku České republiky, protože se to většinou vážně vyplatí. Nakoupíte tam výhodně takřka vše – potraviny, drogerii, čerstvé výrobky z trhů, oblečení, obuv, dekorace, ale také stavebniny a různé nástroje a potřeby pro kutily. Právě na ty se zaměřuje obchodní síť Leroy Merlin, proto se na její obchody nyní podívejme podrobněji.

Leroy Merlin

Nespočet poboček

Obchody značky Leroy Merlin najdeme na nespočtu míst po celém Polsku, v mnoha městech jich je hned několik a celkem jich v této zemi najdeme neuvěřitelných 43, a to v těchto městech:

Bełchatów

Białystok Hetmańska, Białystok Produkcyjna

Bielsko-Biała

Bydgoszcz

Cieszyn

Częstochowa

Gdańsk, Gdańsk Oliwa

Gliwice, Gliwice Rybnicka

Inowrocław

Jelenia Góra

Kalisz

Katowice

Kłodzko

Kołobrze

Konin

Kraków Bonarka, Kraków Czyżyny, Kraków Modlniczka

Krosno

Legnica

Lublin C.H. Olimp, Lublin Felin

Łódź Manufaktura, Łódź Port

Mielec

Mikołów

Mirków GIGAmarket

Opole

Piaseczno

Piła

Płock

Poznań Komorniki, Poznań Posnania, Poznań Suchy Las, Poznań Swadzim, Poznań Swarzędz

Puławy

Rumia

Rzeszów Krasne

Sosnowiec

Szczecin Golisza, Szczecin Struga

Świdnica

Toruń

Warszawa Arkadia, Warszawa Białołęka

12 zemí

Značku Leroy Merlin najdeme v celkem dvanácti zemích světa, kromě Polska jde o Brazílii, Čínu, Kypr, Španělsko, Francii, Řecko, Itálii, Portugalsko, Rusko, Rumunsko a Ukrajinu. Společnost přitom původně pochází z Francie, kde vznikla již roku 1923. V současnosti spadá pod skupinu Adeo, do níž se přidala roku 2006. Adeo sdružuje okolo 20 dodavatelů stavebnin, pracuje pro ni bezmála 60 000 zaměstnanců a je druhou největší v Evropě (a čtvrtou na celém světě).

Propagace domácích výrobců

Proč si Poláci i další nakupující Leroy Merlin oblíbili? Je to nejen tím, že tu najdeme množství poboček, ale hlavně proto, že politikou firmy je především podpora domácích výrobců a dodavatelů. Odhadem čtyři pětiny zboží v těchto obchodech v Polsku tak pochází od polských výrobců a dodavatelů. Přitom obchody mají velkou nabídku a slušně velké prodejní plochy (některé až 18 000 metrů čtverečních).

Sortiment

Jak už jsme zmínili, Leroy Merlin se zaměřuje na prodej stavebnin a průmyslových produktů. Na internetu můžeme najít nejrůznější akční letáky a v nich nepřeberné množství zboží za často velmi zajímavé ceny. Například? Různé typy dveřních klik od 17,90 do 49 zlotých, dveře za 138 zlotých či 245 zlotých, umyvadlové baterie od 77 zlotých, designová skříňka pod umyvadlo za 397 zlotých či WC kombi za 206 zlotých. A tak dále.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.